Posted by Nick Papadodimas in Χωρίς κατηγορία.
Tags:
trackback

Να θυμάστε το Matt!!

Ο Matt Derbyshire σχεδόν σκόραρε όταν μπήκε στο 67 λεπτό για να παίξει για τη Birmingham FC απέναντι στην παλιά του ομάδα Blackburn Rovers. Πριν από μερικές ημέρες.

Όπως γνωρίζετε ο Derbyshire παραχωρήθηκε στην αγγλική ομάδα ως δανεικός (on loan) και αυτό ήταν το πρώτο του παιχνίδι στην Αγγλία από τότε που έφυγε για τον Ολυμπιακό. Ο Alex McLeish, ο προπονητής του, έμεινε ευχαριστημένος.

Δε γνωρίζω αν έπρεπε να φύγει. Έχω βέβαια τις απόψεις μου (λίγο διαφορετικές από του Βαλβέρδε) αλλά αυτό δεν έχει καμία σημασία. Ούτε θέλω να είμαι συναισθηματικός και να θυμάμαι τις 2 Μάη 2009 όταν ο Ολυμπιακός έχανε 2-0 από την ΑΕΚ και μπήκε στον αγώνα ο Ματτ και αφού ήδη είχε σημειώσει ένα τέρμα κατάφερε με απίστευτη θέληση και αυταπάρνηση να σκοράρει 6 λεπτά στο extra time και να πάμε στα penalties  και, τελικά, να νικήσουμε 15-14! Είναι κανείς που δε τα θυμάται αυτά ή που θα τα ξεχάσει;

Είναι άγνωστο αν γυρίσει πίσω. Όμως αξίζει να τον θυμόμαστε!